ЗМАГАННЯ З МОТОЦИКЛЕТНОГО СПОРТУ

Вже стало доброю традицією щороку на старому пляжі біля річки Тиса проводити змагання з мотоциклетного спорту (мотокрос) на мотоциклах-позашляховиках (ендуро).
Ці змагання проводяться Федерацією мотоциклетного спорту України, за підтримки та безпосередньої участі у проведенні змагань нашої організаціїї – Виноградівської РО ТСОУ та активістів нашого Товариства: Гебеша І.М.,Куроша В. Проводиться цей вид змагань для більшого залучення молоді до технічних видів спорту, щоб виховувати в них обороноздатність своєї країни, для прищеплення їм духу патріотизму.
Зараз молодь сама розуміє, які ці технічні види спорту важливі для життя країни. Скільки користі може принести мотоцикл-позашляховик! Він може спасти не одне життя. Адже лікар може вчасно довести медикаменти до раненого солдата туди, де не може проїхати інша техніка, або солдати можуть доставити на поле бою кулі, зброю, засоби зв'язку, провізію, що необхідне для утримання позицій на фронті.
Також цей вид спорту виховує у спортсмені силу духу, силу волі, витривалість та культуру здорового способу життя.

Мотокрос бере свій початок із 20-их років XX століття. Він зародився у Великобританії. На відміну від змагань з мототріалу та гонок на витривалість, ідея цього виду спорту полягала у подоланні визначеної ділянки пересіченої місцевості на швидкість. Сама назва «мотокрос» з'явилась пізніше і походила з Бельгії.

Після закінчення Другої світової війни спорт набув широкої популярності. У 1947-му році у Нідерландах пройшли перші міжнародні змагання з мотокросу «Motocross des Nations» серед мотоциклів класу 500 см³. Хоча перемогу святкував бельгійський гонщик Огюст Мінгельс, пріоритетнішим був залік збірних, де тріумфувала Великобританія. З тих пір ці змагання проводяться щороку, кожного разу на новій трасі в різних країнах світу.

На початку 50-их років змагання з мотокросу набули широкої міжнародної популярності: у різних країнах стали проводити перші чемпіонати. Це спонукало Міжнародну мотоциклетну федерацію (FIM) до запровадження чемпіонату Європи у 1952 році. Першими офіційними правилами було зафіксовано врахування у загальний залік результатів кращих чотирьох гонок у сезоні, мінімальна довжина гонки повинна була бути не менше 40 км, (при наявності кваліфікаційних заїздів), або 45 км (якщо без).
Максимальний дозволений робочий об'єм двигунів мотоциклів становив 500 см³. Залік виробників не вівся (був запроваджений лише у 1969 році).

Гонки першого чемпіонату відбувались в Імолі (Італія), Донінгтон Парку (Великобританія), Намюрі (Бельгія), Еттельбрюці (Люксембург), Саксторпі (Швеція) та Монтреї (Франція). Враховувались чотири найкращі результати. Кожна гонка включала два заїзди і фінал. Очки нараховувались аналогічно, як і у автомобільних змаганнях, за схемою «8, 6, 4, 3, 2, 1». Переможцем за підсумками сезону став бельгієць Віктор Лелуп, що виступав на мотоциклі FN.

Огюст Мінгельс виграв два наступні чемпіонати Європи, у 1953 і 1954 роках, також виступаючи на бельгійську мотоциклі FN. Кількість раундів збільшилось з 6 по 8 (враховувалось п'ять кращих результатів). Натомість у кубку Націй домінували британські гонщики, такі як Джон Дрейпер і Леслі Арчер. До них приєдналися спортсмени ще однієї країни, які змогли досягнути успіху у індивідуальних та командних змаганнях — Швеції.
Білл Нільссон виграв свою першу гонку у 1954 році у себе вдома. У 1955 році настала черга Джона Дрейпера здобути титул, виступаючи на мотоциклі BSA.
В наступному сезоні тріумфував Леслі Арчер (на Norton), який переміг на чотирьох з дев'яти етапів. В кінці сезону FIM вирішила надати категорії 500cc статусу чемпіонату світу та ввести з наступного сезону кубок Європи в класі 250cc.


Ви завжди можете

отримати додаткову інформацію, кваліфіковані поради та рекомендації безпосередньо у працівників нашого закладу або за телефоном: +38 050 944 66

Ми бажаємо Вам успіхів у навчанні, міцного здоров’я та завжди зеленої дороги !

Керівництво Виноградівського
ПТНЗ ТСОУ

+38 050 944 66 11